Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Stínavské country podium

anonym
SUPER
Nový vzkaz
nick
text
Opište číslo

 

 

 

31.srpen 2019

První ročník festivalu - Stínavské country podium

Zahájení festivalu ve 13.oo

 

Jak to všechno začalo

Při jednom country večeru v roce 2018 v obci Stínava,jsme jen tak lehce nadhodili starostovi obce,zda by nešlo zařídit hraní více kapel a nebo nějaký festiválek,který by se každoročně opakoval.Starosta okamžitě zbystřil pozornost a bez váhání souhlasil,ale s podmínkou,že si seženem kapely a profesionálního zvukaře.Vše ostatní zařídí starosta.Tak jsme začali tento nápad realizovat.Vymysleli jsme název Stínavské country podium.

Stínavské country podium by mělo být spíš zaměřené pro přehlídku amatérských kapel - country,folk,tramp a bluegrass (zatím jen z Olomoucka a Prostějovska),které by si chtěli zahrát na plně technicky vybavené podiu,před větším počtem diváků.

Po celou dobu festivalu bude vyhlášena divácká soutěž o najlepší kapelu,která obdrží symbolickou cenu diváka.

Akce se koná za každého počasí

Účast kapel na festivalu - Stínavské country podium - ZDE  -  PLAKÁT

Pořádá obec Stínava

Pořadatel: CW - Prolom

e-mail:karelprolom@seznam.cz

 

1.ročník festivalu Stínavské country podium

První ročník festivalu Stínavské country podium je za námi.Proběhl 31.8.2019 na hřišti v obci Stínava u Prostějova.Skvělé výkony předvedli všichni účinkující,kteří byli pozváni na tento festival.Skvělé hudební výkony,které skvěle ozvučil Martin a Lukáš všech kapel i jednotlivců.Asi tak 300 spokojených diváků oceňovalo všechny výkony zúčastněných kapel bouřlivým potleskem.Cenu diváka si odnesla kytaristka Pavla Aschenbrennerová.

Podium pro účinkující postavili šikovní členové Stínavského hasičského sboru,pod vedením starosty Pavla Bokůvky,kteří se také postarali o občerstvení.

Celý program doprovázeli velmi vtipně komentátoři Pavel Bokůvka starosta obce a Olda Šanda člen Prostějovské skupiny Prolom.Festival se vydařil a již se začíná pracovat na druhém ročníku,který se bude konat 29 srpna 2020

Děkujeme všem účinkujícím,pořadatelům,sponzorům a v neposlední řadě všem divákům.

Foto z celé této akce najdete na facebooku kapely Prolom,nebo na stránkách kapely v sekci fotogalerie.

 

  

Obec Stínava - Mapa

Stínava je malá, podhorská vesnice ležící na úpatí Drahanské vrchoviny 400 m nad mořem, má 151 obyvatel. Nejstarší zmínka o obci je z roku 1233 vyskytuje se v listině jakýsi Albert ze Stínavy( Albert von Stínau).

Kulturní památkou je tamější kostel Povýšení svatého kříže je ze 13.století a přestože    byl v 17. a 19. přestavován, zachovala si tato nejstarší stavba na Prostějovsku svůj původní ráz. Pozoruhodné je například zdivo kostela.

Druhou zajímavostí je kaplička „Vypráví se, že když chodili svatí Cyril a Metoděj po Moravě přišli i do Stínavy. Kázali křesťanství a křtili je ve studánce. V osmnáctém století pak byla nad pramenem postavena kaplička. "V její zakládací listině z roku 1764 se však mluví pouze o zasvěcení Panně Marii. Stejně tak kříž, nyní uložený v prostějovském muzeu, bude zřejmě patřit mezi smírčí. Každým rokem na svátek věrozvěstů C
yrila a Metoděje se u kapličky slouží slavnostní mše sv.

V okolí se nachází v lesích dvě místa, na kterých stávaly hrady. Čertův hrad a Ježův hrad. Dále s se v lese nachází dvě studánky Jesinková a Bílá. Okolo Stínavy protéká říčka Okluka, v roce 2014 jsme vybudovali čtyři vodní tůně na místě, kde byl dříve stávající mokřad. 

Více o Stínavě jak se  žilo, žije a jejím  okolí najdete v historii obce

Stínava je obklopená lesy, ozdobená stromy a kdo chceš poznat její krásu, přijeď se podívat a jistě potom častokrát svoji návštěvu budeš opakovat a v jejím okolí se rád procházet

 

 

 

 

TOPlist