Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Stínavské country podium

anonym
SUPER
Nový vzkaz
nick
text
Opište číslo

 

 

 

31.srpen 2019

První ročník festivalu - Stínavské country podium

Zahájení festivalu ve 13.oo

 

Jak to všechno začalo

Při jednom country večeru v roce 2018 v obci Stínava,jsme jen tak lehce nadhodili starostovi obce,zda by nešlo zařídit hraní více kapel a nebo nějaký festiválek,který by se každoročně opakoval.Starosta okamžitě zbystřil pozornost a bez váhání souhlasil,ale s podmínkou,že si seženem kapely a profesionálního zvukaře.Vše ostatní zařídí starosta.Tak jsme začali tento nápad realizovat.Vymysleli jsme název Stínavské country podium.

Stínavské country podium by mělo být spíš zaměřené pro přehlídku amatérských kapel - country,folk,tramp a bluegrass (zatím jen z Olomoucka a Prostějovska),které by si chtěli zahrát na plně technicky vybavené podiu,před větším počtem diváků.

Po celou dobu festivalu bude vyhlášena divácká soutěž o najlepší kapelu,která obdrží symbolickou cenu diváka.

Akce se koná za každého počasí

Účast kapel na festivalu - Stínavské country podium - ZDE  -  PLAKÁT

Pořádá obec Stínava

Pořadatel: CW - Prolom

e-mail:karelprolom@seznam.cz

  

Obec Stínava - Mapa

Stínava je malá, podhorská vesnice ležící na úpatí Drahanské vrchoviny 400 m nad mořem, má 151 obyvatel. Nejstarší zmínka o obci je z roku 1233 vyskytuje se v listině jakýsi Albert ze Stínavy( Albert von Stínau).

Kulturní památkou je tamější kostel Povýšení svatého kříže je ze 13.století a přestože    byl v 17. a 19. přestavován, zachovala si tato nejstarší stavba na Prostějovsku svůj původní ráz. Pozoruhodné je například zdivo kostela.

Druhou zajímavostí je kaplička „Vypráví se, že když chodili svatí Cyril a Metoděj po Moravě přišli i do Stínavy. Kázali křesťanství a křtili je ve studánce. V osmnáctém století pak byla nad pramenem postavena kaplička. "V její zakládací listině z roku 1764 se však mluví pouze o zasvěcení Panně Marii. Stejně tak kříž, nyní uložený v prostějovském muzeu, bude zřejmě patřit mezi smírčí. Každým rokem na svátek věrozvěstů C
yrila a Metoděje se u kapličky slouží slavnostní mše sv.

V okolí se nachází v lesích dvě místa, na kterých stávaly hrady. Čertův hrad a Ježův hrad. Dále s se v lese nachází dvě studánky Jesinková a Bílá. Okolo Stínavy protéká říčka Okluka, v roce 2014 jsme vybudovali čtyři vodní tůně na místě, kde byl dříve stávající mokřad. 

Více o Stínavě jak se  žilo, žije a jejím  okolí najdete v historii obce

Stínava je obklopená lesy, ozdobená stromy a kdo chceš poznat její krásu, přijeď se podívat a jistě potom častokrát svoji návštěvu budeš opakovat a v jejím okolí se rád procházet

 

 

 

 

TOPlist