Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Stínavské country podium

 

31.srpen 2019

První ročník Stínavské country podium

 

Jak to všechno začalo

Při jednom country večeru v roce 2018 v obci Stínava,jsme jen tak lehce nadhodili starostovi obce,zda by nešlo zařídit hraní více kapel a nebo nějaký festiválek,který by se každoročně opakoval.Starosta okamžitě zbystřil pozornost a bez váhání souhlasil,ale s podmínkou,že si seženem kapely a profesionálního zvukaře.Vše ostatní zařídí starosta.Tak jsme začali tento nápad realizovat.Vymysleli jsme název Stínavské country podium.

Stínavské country podium by mělo být spíš zaměřené pro přehlídku amatérských kapel - country,folk a bluegrass (zatím jen z Olomoucka a Prostějovska),které by si chtěli zahrát na plně technicky vybavené podiu,před větším počtem diváků.

Uzávěrka přihlášek do konce dubna.

Tak nám držte palce snad se nám to povede.

Pořádá obec Stínava

Pořadatel: CW - Prolom

e-mail:karelprolom@seznam.cz

  

Obec Stínava - Mapa

Stínava je malá, podhorská vesnice ležící na úpatí Drahanské vrchoviny 400 m nad mořem, má 151 obyvatel. Nejstarší zmínka o obci je z roku 1233 vyskytuje se v listině jakýsi Albert ze Stínavy( Albert von Stínau).

Kulturní památkou je tamější kostel Povýšení svatého kříže je ze 13.století a přestože    byl v 17. a 19. přestavován, zachovala si tato nejstarší stavba na Prostějovsku svůj původní ráz. Pozoruhodné je například zdivo kostela.

Druhou zajímavostí je kaplička „Vypráví se, že když chodili svatí Cyril a Metoděj po Moravě přišli i do Stínavy. Kázali křesťanství a křtili je ve studánce. V osmnáctém století pak byla nad pramenem postavena kaplička. "V její zakládací listině z roku 1764 se však mluví pouze o zasvěcení Panně Marii. Stejně tak kříž, nyní uložený v prostějovském muzeu, bude zřejmě patřit mezi smírčí. Každým rokem na svátek věrozvěstů C
yrila a Metoděje se u kapličky slouží slavnostní mše sv.

V okolí se nachází v lesích dvě místa, na kterých stávaly hrady. Čertův hrad a Ježův hrad. Dále s se v lese nachází dvě studánky Jesinková a Bílá. Okolo Stínavy protéká říčka Okluka, v roce 2014 jsme vybudovali čtyři vodní tůně na místě, kde byl dříve stávající mokřad. 

Více o Stínavě jak se  žilo, žije a jejím  okolí najdete v historii obce

Stínava je obklopená lesy, ozdobená stromy a kdo chceš poznat její krásu, přijeď se podívat a jistě potom častokrát svoji návštěvu budeš opakovat a v jejím okolí se rád procházet

 

 

 

 

TOPlist